Értékelés (4.75 / 4 ):
     |
Értékelj te is:
|
Kedvencnek Jelöl |
Karsai Gábor örömmel elemez
A szakember újságíróból lett a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgató-helyettese. Megmutatjuk hogyan!
Az ntv1.hu riportere nemrég dr. Karsai Gáborral, a GKI vezérigazgató-helyettesével beszélgetett a cégről és a vezető személyes sikertörténetéről. A korábban újságíróként dolgozó Karsai Gábor a cégvezetésen kívül makrogazdasági, gazdaságpolitikai, privatizációs, belkereskedelmi témákban végez kutatásokat, ezzel segítve a megbízóik sikeres döntéseit.
"A cégünknek nyilván a piacon kell bizonyítani a sikerességét, ilyen értelemben üzleti sikerekről lehet beszélni, de én mégis azt gondolom, hogy talán az üzletember kifejezés nem a legtalálóbb rám nézve, hiszen nekünk a gyakorlatban használható közgazdasági elemzésekkel, előrejelzésekkel, értékelésekkel kell megfelelnünk elsősorban. Ettől eltekintve a cég piaci értelemben és üzletileg is egyértelműen sikeres: nyereségesek vagyunk, a versenytársakhoz képes kiemelten jól teljesítünk." - magyarázza az ntv1 riportjában Karsai Gábor. A GKI Zrt. piacvezető a független magyar gazdasági elemzések és előrejelzések piacán. A GKI-csoport (nem konszolidált) árbevétele 2010-ben több mint 700 millió forint, a GKI Zrt. árbevétele pedig mintegy 250 millió forint volt, a csoport minden tagja nyereségesen gazdálkodott. A GKI Zrt. médiában elfoglalt pozíciója 2000 óta stabilan domináns. A GKI a gazdasági kutatóintézetek média-megjelenéseinek mintegy felét fedi le.
A cég vezérigazgató-helyettese persze nem volt mindig vezérigazgató-helyettes. Karsai Gábor korábban a Figyelő nevű gazdasági lapnál dolgozott, ahol elsősorban belkereskedelemről publikált. "Ez volt talán a legpopulárisabb téma akkoriban, de igyekeztem úgy foglalkozni a kereskedelemmel, hogy abban a magyar gazdaság nagy makro összefüggéseit és ellentmondásait is bemutathassam." - meséli a szakember, aki a Figyelőnél töltött évek alatt nagy betekintést nyert a hazai gazdaság helyzetébe. "Nagyon sok vállalati, minisztériumi, pártbizottságbeli és kutató emberrel kellett kapcsolatot tartani, így eléggé sok információ kapcsolódott bennem össze. 1995-ben jöttem el a laptól sok társammal együtt, a távozásom után pedig egy barátom hívott dolgozni a GKI-hoz." - osztotta meg az ntv1.hu-ra klikkelőkkel dr. Karsai Gábor, aki először kutatásvezetőként, ügyvezető igazgatóként, majd vezérigazgató-helyettesként volt a cégnél az elmúlt másfél évtizedben.
"Túl azon, hogy a GKI üzleti megrendelésre csinál nagyon sok elemzést és előrejelzést üzleti megrendelésre, a tevékenységünknek egy nagyon lényeges része az, hogy nyilvánosságra hozunk anyagokat. Hetente megjelenik a sajtóban egy elemzésünk, előrejelzésünk és felmérésünk, amit egyfajta közszolgálati tevékenységnek gondolunk, hiszen az emberek jelentős része számára hasznos információt jelentenek ezek." - magyarázza a gazdaságkutató szakember, aki a cégvezetés mellett a GKI sajtóhíreivel és időszakos kiadványaival is foglalkozik. Dr. Karsai Gábor nagy terve, hogy egy átfogó gazdasági elemzést végezzen az elmúlt két évtized Magyarországáról, ez alapján pedig egy olyan gondolati keretet alkosson meg, amely segít megoldani hazánk problémáit.
Kapcsolódó - hírek a témakörben
|
|
|